Zgromadzenie Generalne

V Zgromadzenie Generalne Stowarzyszenia WMM (JMV)

Data: 2021 rok
Miejsce: w Bydgoszczy, w Polsce

Skład nowej Rady Międzynarodowej na lata 2021 – 2026:

Hasłem Zgromadzenia były słowa:

Świadczyć z Nadzieją

IV Zgromadzenie Generalne Stowarzyszenia WMM (JMV)

Data: 24-28 lipca 2015 rok
Miejsce: w Salamance, w Hiszpanii

W trakcie spotkania wyłonionieni zostali nowi członkowie Rady Międzynarodowej na lata 2015 – 2020:
Yancarlos de Jesus Carrasco, Andrew Wagdy, Rafael Cruz, Ricardo Sousa Ferreira, Benvienu Founda Abouna. 

Hasłem Zgromadzenia były słowa:

Zewangelizowani, ewangelizujemy

Polskę reprezentowała delegacja w składzie:
Bartosz Wyrzkiewicz (Przewodniczący Krajowy 2015-2018), s. Agnieszka Dutka SM (Siostra Radna Krajowa), Dorota Nowakowska (Doradczyni prownicji Krakowskiej 2011-2016) oraz s. Anna Pliś SM. 

 

Szczegółowym przebiegiem IV Zgromadzenia Generalnego oraz zdjęciami znajdują się pod linkami.

III Zgromadzenie Generalne Stowarzyszenia WMM (JMV)

Czas: 31 lipca – 7 sierpnia 2010 rok
Miejsce: w Turcifal, w Lizbonie, w Portulagii

Hasłem Zgromadzenia były słowa:

Zakorzenieni w Chrystusie, bądźmy siewcami nadziei

bądźmy siewcami nadziei

Uczestniczyli w nim przedstawiciele niemal wszystkich kontynentów i krajów, w których Stowarzyszenie jest obecne. W obradach uczestniczył również Przełożony Generalny Zgromadzenia Misji i jednocześnie Dyrektor Generalny Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej, ks. Gregory Gay CM.
Polskę reprezentowało w Portugalii 4 delegatów: Łukasz Zięba (Przewodniczący Krajowy 2005-2010), Aleksandra Żołyńska (Przewodnicząca Krajowa 2010-2015), ks. Jacek Kuziel CM (Dyrektor Krajowy) i s. Grażyna Płaziak SM (Siostra Radna Krajowa).

Międzynarodowa Przewodnicząca JMV


W środę, 4 sierpnia 2010, w czwartym dniu III Zgromadzenia Generalnego JMV MARIE NELLY YASMINE CAJUSTE z Haiti została ponownie wybrana Międzynarodową Przewodniczącą Stowarzyszenia Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej. Yasmine pełni tę funkcję od 2005. Jej druga kadencja będzie trwała do 2015 r.

5 sierpnia 2010 roku, w piąty i ostatni dzień obrad III Zgromadzenia Generalnego, delegaci wybierali skład RADY MIĘDZYNARODOWEJ. Wybrano czterech radnych, każdego z innego kontynentu: obu Ameryk, Afryki, Europy i Azji.

W skład Rady weszli:
Argelys del Rosario VEGA REYES (Panama),
Ghislain Auguste ATEMEZING (Kamerun),
Karmen KUNC (Słowenia),
Anh Thu NGUYEN THI (Wietnam).

Podczas zjazdu Zgromadzenia dziękowaliśmy ustępującemu zarządowi, który przedstawił sprawozdanie z prac Międzynarodowego Sekretariatu oraz Rady Międzynarodowej w latach 2005-2010. (zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym przebiegiem spotkania: link)
Zaprezentowano także międzynarodowe logo (zaprojektowane przez młodzież z Gwatemalii) z hasłem na 2010/2011 r.

Tytułowe “Zakorzenieni” (osadzeni) oznacza, że gdy nasze korzenie złożymy w Jezusie, będziemy mogli swobodnie wzrastać i będziemy nadzieją dla wielu młodych ludzi. Młody człowiek na środku reprezentuje całe Stowarzyszenie a jego rozpostarte ramiona oznaczają wolność i szczęście. Kwitnące na jego ramionach liście i kwiaty podkreślają to, że wydajemy z siebie owoc jedynie wtedy, gdy jesteśmy zakorzenieni w Jezusie (por. J 1,4). Kontrastujące kolory i typografia słowa “Chrystus” pokazuje, że to On jest korzeniami naszego życia.