Nowy kolor wstążki!

Różowy kolor wstążki zostaje zamieniony na biały. 

Po wielu rozmowach i wymianach doświadczeń, jako Zarząd Krajowy WMM w Polsce, podjęliśmy decyzję dotyczącą koloru wstążek, na których umieszczony jest nasz Cudowny Medalik. Zmiana weszła z dniem 17.09.2022 r. po Zebraniu Zarządu Krajowego. Od rok formacyjnego 2023/2024 Medal na różowej wstążce będzie niezgodny z Regulaminem Wewnętrznym. Podobnie ze stosowaniem innych lub dodatkowych kolorów. 

Biały kolory wyraża początek drogi w Stowarzyszeniu. Otrzymujemy je po przyjęciu I Komunii Świętej i po co najmniej rocznej formacji. Rozpoczynamy 1 stopnień. Stajemy się członkiem Stowarzyszenia a, a tym samym przyjęcie Medalu na białej wstążce symbolizuje czas, w którym uczymy się żyć zgodnie z naszymi wartościami. Lepiej poznajemy dar Cudownego Medalika wyrażający to, co mamy w sercu i kim jesteśmy. Poznajemy charyzmat wincentyński i przygotowujemy się do przyjęcia Medalu na zielonej wstążce. 

Dla przypomnienia zgodnie z Regulaminem Wewnętrznym emblematem Stowarzyszenia jest Medal Niepokalanej koloru srebrnego, wielkości ok. 4 cm. na białej, zielonej lub niebieskiej wstążce o szerokości 2,5 cm. Potwierdziliśmy również to, że przyjmując Medal na kolejnym kolorze wstążki, oddajemy dotychczasowy.