Zadanie na nowy rok formacyjny

Cześć Maryi!


Drodzy członkowie Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej w Polsce!


Z ogromną radością witam Was wszystkich w kolejnym roku formacyjnym, który rozpoczyna piąty wiek trwania charyzmatu wincentyńskiego. Cieszmy się z faktu bycia częścią tego wielkiego dzieła, które Pan Bóg realizuje za przyczyną św. Wincentego a Paulo.
W tym roku naszej wspólnotowej formacji, zgodnie z prośbą Przełożonego Generalnego ojca Tomaža Mavriča, powinniśmy pogłębić naszą relację ze świętymi, błogosławionymi i sługami Bożymi Rodziny Wincentyńskiej jako przykładami życia charyzmatem wincentyńskim. Aby wyraźnie odpowiedzieć na wezwanie ojca Tomaža, wspólnie z całym Zarządem WMM chciałabym zachęcić Was, abyście w obrębie swoich grup wybrali jedną postać z grona świętych, błogosławionych i sług Bożych Rodziny Wincentyńskiej, którą przez cały ten rok formacyjny szczególnie będziecie poznawać i czerpać z bogactwa jej życia. Chcielibyśmy też, kiedy już zagłębicie się w życie wybranej postaci, żebyście w dowolnej formie artystycznej (np. przedstawienie teatralne, pantomima, film, teatr lalek, taniec) przedstawili ją i ukazali piękno jej życia. Efektami naszej pracy, a zwłaszcza przesłaniem z nich wynikającym będziemy mogli podzielić się na ogólnopolskim spotkaniu Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej, które odbędzie się pod koniec tegoż roku formacyjnego, na które już teraz serdecznie Was zapraszamy. Listę świętych i błogosławionych Rodziny Wincentyńskiej znajdziecie w załączniku.
Zachęcam więc nas wszystkich do zaangażowania i refleksji nad przykładami świętego życia członków naszej Rodziny Wincentyńskiej, byśmy jak najwięcej mogli czerpać z tego pięknego dziedzictwa wiary, pokory, modlitwy i ofiarnej służby Potrzebującym. Wiemy doskonale, że świętość nie jest propozycją elitarną- dla wybranych, ale jest obowiązkiem każdego z nas, dlatego tym bardziej powinniśmy spoglądać na tych świętych, którzy tak jak my starali się realizować charyzmat wincentyński.

Życzę nam wszystkim owocnej pracy i polecam Was w mojej codziennej modlitwie.
Marlena Wyskok
Przewodnicząca WMM

Lista świętych i błogosławionych Rodziny Wincentyńskiej