Następne ŚDM w Polsce!

Już wiemy gdzie odbędą się kolejne Światowe Dni Młodzieży!

Papież Franciszek oficjalnie zapowiedział, że następnym razem spotka się z młodymi w Krakowie, w 2016r.! Dziękujemy, Ojcze Święty!

Tuż po tym ogłoszeniu ruszyła oficjalna strona ŚDM 2016: http://www.krakow2016.com/pl/, na której znajdziecie wszystkie informacje organizacyjne i najświeższe newsy dot. spotkania w Krakowie.

Poniżej oświadczenie kardynała Stanisława Dziwisza, Metropolity Krakowskiego:

Z ogromną radością przyjąłem ogłoszoną dzisiaj przez Papieża Franciszka wiadomość, że następny Światowy Dzień Młodzieży odbędzie się w Polsce w 2016 roku. To dla nas radość, wyróżnienie i zobowiązanie. W tym samym roku obchodzić będziemy także 1050. rocznicę Chrztu Polski.

Razem z całym Kościołem w Polsce cieszę się, że Ojciec Święty przyjął propozycję i zaproszenie, skierowane do Niego przez najwyższe władze Rzeczypospolitej Polskiej oraz Episkopat Polski. W ten sposób spełnił pragnienie tak wielu młodych ludzi, którzy od dawna chcieli świętować swoją wiarę w ojczyźnie i mieście Karola Wojtyły. On właśnie z Krakowa wyruszył do Wiecznego Miasta w październiku 1978 roku i już jako Biskup Rzymu – jako Jan Paweł II –  zapoczątkował Światowe Dni Młodzieży.

Pośród wielu inicjatyw duszpasterskich Jana Pawła II, to niewątpliwie Światowe Dni Młodzieży należą do najbardziej trafnych, dalekosiężnych i owocnych. Błogosławiony Papież od początku widział w młodych „«stróżów poranka» (por. Iz 21, 11-12), czuwających o świcie trzeciego tysiąclecia” (Tor Vergata, 19 VIII 2000).

Już dzisiaj Polska i Kraków otwierają na oścież serca, by za trzy lata przyjąć młodych pielgrzymów z Papieżem Franciszkiem na czele.

Wyrażamy wdzięczność Ojcu Świętemu za jego decyzję odwiedzenia ojczyzny błogosławionego, a wkrótce świętego Jana Pawła II, i przeżycia ze „stróżami poranka” ich święta w Krakowie.

Ojcze Święty Franciszku, czekamy na Ciebie oraz na Twoich i naszych młodych przyjaciół z całego świata.

kardynał Stanisław Dziwisz
Arcybiskup Metropolita Krakowski

Rio de Janeiro, 28 lipca 2013

 

Międzynardowe Spotkanie Młodzieży Wincentyńskiej

 

Przed każdymi Światowymi Dniami Młodzieży, gospodarz ŚDM organizyje kilkudniowe Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży Wincentyńskiej. W 2016r. to my będziemy mieć tę przyjemność gościć u nas młodych z Rodziny Wincentyńskiej z całego świata. Cieszymy się tym wyróżnieniem i zapraszamy do ojczyzny Jana Pawła II, mamy nadzieję, że przybędziecie tłumnie!

Jednocześnie zachęcamy wszystkich młodych WMM do aktywnego włączenia się w organizację tego spotkania. Dajmy z siebie wszystko!