Wszystko, co trzeba wiedzieć o WDM

Właśnie jesteśmy w trakcie pracy nad kolejnym numerem ,,Niepokalanej", który jak zawsze Wam polecamy;)! W tym numerze pojawi się list ks. Jacka ze wszystkimi niezbędnymi informacjami dot. Wincentyńskich Dni Młodych. Publikujemy go dla was także tutaj, już teraz, gdyż zawiera wiele ważnych informacji. Miłej lektury!

Kraków, 8 października 2015r.

Cześć Maryi!  
Do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie i poprzedzających je Wincentyńskich Dni Młodzieży w Piekarach k. Krakowa zostało 10 miesięcy. Do 20 października przyjmowane są zapisy na WDM w Piekarach. Na dzień 8 października mamy zapisanych 1000 osób z 40 krajów świata. 
Pojawiły się takie wątpliwości, kto ma jechać na WDM 2016. Moi Drodzy, pragnę jeszcze raz zaprosić wszystkich członków WMM w Polsce, którzy ukończyli 15. rok życia*, do udziału w tym spotkaniu! Jesteście zaproszeni wszyscy i jesteście przez nas oczekiwani w Piekarach. Oczywiście wiem, że część z Was jest już zaangażowana w diecezjach w przygotowanie ŚDM. W takich sytuacjach proszę podzielić się zadaniami i do Piekar wysłać mocną reprezentację. Jeżeli i taka opcja nie może być zrealizowana, proszę (ale to już obowiązkowo!) wysłać zgłoszenie z każdej wspólnoty kilku osób, które przeżyją to spotkanie razem z Wincentianami z całego świata i następnie wrócą do swoich wspólnot, gdzie podzielą się swoimi wrażeniami z resztą i dadzą świadectwo o wielkiej pełnej radości i entuzjazmu Młodzieży w Rodzinie Wincentyńskiej.

GDZIE SIĘ ZAPISAĆ NA WDM
Zapisujemy się poprzez zakładkę zapisy na stronie www.famvin2016.pl

GDZIE SIĘ ZAPISAĆ NA ŚDM
Jeżeli chcecie wziąć udział razem z nami w makrogrupie Wincentianie zapisujcie się poprzez stronę www.famvin2016.pl z zaznaczeniem że zapisujecie się też na ŚDM. Trzeba też zaznaczyć z jakiego pakietu chcecie skorzystać na ŚDM bo jest ich kilka i zróżnicowanych cenowo. Istnieje możliwość znacznego obcięcia kosztów na ŚDM ale o szczegóły pytajcie sióstr koordynatorek.

STRONA INTERNETOWA
Bardzo proszę dzielić się wiadomościami z innymi o istniejącej stronie internetowej www.famvin2016.pl. Tam znajdziecie większość informacji na temat WDM, które będziemy sukcesywnie uzupełniali. Czekamy też na Wasze lajki na Facebooku (www.facebook.com/famvin2016).

PYTANIA I ODPOWIEDZI
Jeżeli macie pytania szukajcie odpowiedzi u doradców prowincjalnych, bądź też u sióstr koordynatorek, u siostry Agnieszki (fdlc@pro.onet.pl), bądź też bezpośrednio u mnie. Mój email: kuziel@interia.pl

KOSZTY
Koszt uczestnictwa w WDM to 110 euro/os. Dojazd we własnym zakresie. W cenie są noclegi (trzeba zabrać śpiwór i karimatę), pełne wyżywienie (śniadania, obiady i kolacje), gadżety, transport, ubezpieczenie na czas trwania spotkania. Obiekt w Piekarach będzie zamknięty i chroniony, zagwarantowana jest opieka medyczna łącznie z karetką. Do dyspozycji będzie profesjonalny namiot na 1500 osób i profesjonalna scena oraz drugi namiot cateringowy.
Koszt uczestnictwa w ŚDM przy pełnym pakiecie to 180 euro/os. Istnieje możliwość znacznego obcięcia kosztów na ŚDM, ale o szczegóły pytajcie sióstr koordynatorek.
Przy obecnych zapisach nie ma konieczności dokonywania wpłat. Wpłaty będą przyjmowane na odpowiednie konto do marca 2016 roku.

Na koniec bardzo proszę o codzienną modlitwę w intencji WDM 2016 w Piekarach i ŚDM 2016 w Krakowie. Pozdrawiam Was serdecznie i do zobaczenia w Piekarach!

Ks. Jacek Kuziel CM
koordynator WDM 2016 w Piekarach
dyrektor WMM w Polsce


* Aby było jak najbardziej sprawiedliwie, zamieniliśmy wymóg ,,ukończone 15 lat" na ,,rocznikowo 15 lat", czyli w WDM mogą uczestniczyć także 14-latki urodzone w 2001 r.