Spotkanie Młodzieży Wincentyńskiej

Zakończyło się Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży Wincentyńkiej w Belo Horizonte pod hasłem: "Wincentianie: Misjonarze Miłości. Chodźmy do Ubogich".

W dn. 19-21 lipca w Brazylii spotkało się prawie tysiąc młodych ludzi z 22 krajów świata w “Cidade dos Menindos” im. Antoniego Fryderyka Ozanama w Ribeirão das Neves, które na codzień jest ośrodkiem edukacyjnym dla dzieci z ubogich rodzin, gdzie przygotowują się do samodzielnego życia zawodowego.

Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży jest organizowane już po raz ósmy i towarzyszy ŚDM od 1998r. Tegorocznym koordynatorem spotkania jest s. Rizomar Figueiredo: "Mam nadzieję, że młodzież będzie się cieszyć z tego spotkania, dojrzeją w wierze i nadadzą wartości jego hasłu: Wincentianie: Misjonarze Miłości. Chodźmy do Ubogich!"

W Spotkaniu uczestniczyli m.in. Przełożony Generalny Zgromadzenia Misji i Dyrektor JMV o. Gregory Gay, Przewodnicząca Międzynarodowa JMV Yasmine Cajuste, Przewodniczący Międzynarodowy Stowarzyszenia św. Wincentego a Paulo Michael Thio, Asystent Generalny ks. Elie Chaves oraz bp Vincente Bokalič – biskup pomocniczy Buenos Aires.

Zajęcia odbywają się w grupach językowych (angielskiej, portugalskiej i hiszpańskiej), oficjalnym językiem jest portugalski.
Spotkanie rozpoczęło się o godz. 20 przedstawieniem maryjnym upamiętniającym pierwsze Objawienie s. Katarzynie Laboure.

Więcej informacji o Międzynarodowym Spotkaniu Młodzieży Wincentyńskiej można znaleźć na stronie brazylijskiego JMV i portalach społecznościowych – http://tagboard.com/eijv2013

 

Uczestnicy spotkania w Belo Horizonte udadzą się teraz do Rio de Janeiro, by razem z młodymi z całego świata przywitać papieża Franciszka, wspólnie modlić się i świętować. Także my, nawet jeżeli nie możemy być w Brazylii, łączmy się dychowo z Ojcem Świętym i słuchajmy jego nauczania.