Nowe Animatorki!

anim

16 października 2016 r., po raz drugi w historii Szkoły Animatora, odbyło się mianowanie 20 nowych animatorek Wincentyńskiej Młodzieży Maryjnej. Dziewczęta pilnie i z radością uczestniczyły w dziesięciu spotkaniach formacyjnych, oraz odbyły przynajmniej pięć praktyk, prowadząc spotkania w swoich parafiach. Troszczyły się też o swoje życie religijno-moralne. Wszystkie wyraziły szczere pragnienie służenia Jezusowi i Niepokalanej w swojej wspólnocie parafialnej i wszędzie tam, gdzie będzie potrzebna ich pomoc. Dziewczęta ponowiły swoje całkowite oddanie się Maryi i dziękowały Chrystusowi za to, że ich wybrał do tej posługi.

Uroczystości mianowania nowych animatorek przewodniczył Dyrektor WMM w Polsce ks. Jacek Kuziel. Obecny był też o. Józef Łucyszyn, ks. Kazimierz Piwowarczyk, s. Wizytatorka Anna Pietrasik, Radna WMM w Polsce s. Agnieszka Dutka, Doradca WMM Prowincji Krakowskiej Paulina Grzesik oraz pozostałe dziewczęta uczestniczące w Szkole Animatora, a także liczne siostry, panie z grupy Dzieci Maryi oraz rodziny dziewcząt.

Uroczystość ta była też okazją do głębokiej wdzięczności wyrażonej przez s. Jolantę Janiszewską, kończącą posługę koordynatorki WMM, oraz serdecznego powitania nowej koordynatorki s. Jolanty Marek.

GALERIA