Dziękujemy!

Po wieloletniej pracy na rzecz Stowarzyszenia, Siostra Radna Krajowa WMM- s. Agnieszka Dutka oraz Ojciec Dyrektor WMM- ks. Jacek Kuziel, zakończyli swoją kadencje. Nadszedł czas podziękowań… za ofiarowane serce, dobroć oraz zawsze otwarte dłonie. Z tej okazji, odbyło się dziękczynne spotkanie WMM na Jasnej Górze.

Funkcję Dyrektora Krajowego WMM, ks. Jacek Kuziel pełnił przez 10 lat. Pod jego okiem, Stowarzyszenie osiągnęło rozkwit- był on Doradcą i Ojcem, który otaczał cały kraj swoją modlitwą. Siostra Agnieszka od 5 lat pełniła funkcję Radnej Krajowej, jednak z WMM była związana już od lat młodości, początkowo jako osoba świecka. Następnie pełniła w Zarządzie Krajowym funkcję Siostry Koordynatorki Prowincji krakowskiej. Zawsze otwarta i pomocna, wspaniała organizatorka, o często cichej i pokornej posłudze. Po tych latach pracy, nadszedł czas podziękowania. Na Jasnej Górze, z radością i wzruszeniem, zgromadzili się: ksiądz Wizytator Polskiej Prowincji Księży Misjonarzy ks. Kryspin Banko, były i obecny Zarząd Krajowy WMM oraz zaproszeni goście wraz z delegacjami młodzieży. Słowo podziękowania, w imieniu Wincentyńskiej Młodziezy Maryjnej, skierował Przewodniczący WMM Bartosz Wyrzykiewicz oraz Maciej Opiłowski – były Wiceprzewodniczący. Nie obyło się również bez filmowych wspomnień minionych lat. W rodzinnej atmosferze przypomnieliśmy sobie wspólne lata w WMM. Jednak najważniejszym momentem spotkania była dziękczynna Msza Święta przed obliczem Czarnej Madonny, której przewodniczył ks. Kryspin Banko.

Jeszcze raz składamy serdeczne „Bóg zapłać!” s. Agnieszce i ks. Jackowi za cały trud i serce ofiarowane dla WMM. Niech Niepokalana ma Was zawsze w swojej opiece!

Jednocześnie gratulujemy s. Annie Głyżewskiej i ks. Maciejowi Musielakowi, którzy zastąpią s. Agnieszkę i ks. Jacka. Życzymy Wam wielu sił i odwagi w pełnieniu nowej funkcji.  

Galeria