Książki

Jeśli lubisz krótkie teksty, na zasadzie sentencji, złotych myśli i pragniesz wejść w bliską, prawdziwie przyjacielską relację z Jezusem, odkryć Boga jako Ojca i rozpoznać kim jest Duch Święty, polecamy cykl książek Cloningerów. Piękne, bardzo optymistyczne, pełne prawdziwej radości i pokoju ewangelicznego. Świetne w chwilach, gdy jest ciężko i smutno, w doświadczeniu samotności. Kapitalne jako pierwszy (lub ostatni) modlitewny akcent dnia:

Email od Pana Boga do kobiet

Autor: Claire Cloninger
Wyd.: Wydawnictwo Św. Pawła
Opis: W skrzynce e-mailowej Bóg zostawił sporo wiadomości, które zebrane razem utworzyły tę książkę. Jest ona adresowana zarówno do kobiet, które żyją otoczone własną rodziną, jak i do tych, które czują się bardzo samotne. Szczęśliwe nauczą się dzielić swoją radością, a smutne uwierzą, że ich ciężar może stać się lżejszy. Książka Claire Cloninger pokaże wam, jak znaleźć czas na wszystko, jak pokonać problemy: i te wielkie, związane z rodziną, dziećmi, wiarą, pracą, i te całkiem malutkie, jak choćby klika kilogramów za dużo czy zbędny pryszcz na nosie. Nie, Bóg nie doradza tego, co możecie wyczytać w każdym z czasopism dla kobiet.

Email od Pana Boga do mężczyzn

Autor: Andy Cloninger
Opis: Jeżeli boisz się zaufać Panu Bogu, bo wydaje ci się, że On pragnie widzieć w tobie mężczyznę uległego i słabego, to po przeczytaniu tej książki zmienisz zadnie. Zrozumiesz, że Bóg nie chce zrobić z ciebie mięczaka. Wręcz przeciwnie. Zachęca Cię, abyś stał się silny, działał mądrze i z wyprzedzeniem, a nie obronnie.
Czasem mężczyźni mają problem z ułożeniem hierarchii ważności: pragnienie kariery, awansu, posiadania domu, samochodu przeplata się z pragnieniem szczęścia, miłości, spełnienia w rodzinie. I nie zawsze łatwo to pogodzić. Zajrzyj do książki i przekonaj się, co w tej i wielu innych sytuacjach radzi Bóg – Mistrz i Najlepszy Przyjaciel. Nie zajdziesz tu cudownego przepisu, jak prosić o więcej i otrzymać, ale na pewno nauczysz się cieszyć się tym, co już masz.

Email od Pana Boga do nastolatka

Autor: Claire Cloninger i Curt Cloninger
Opis: Czy wyobrażasz sobie Boga jako staruszka z siwą brodą unoszącego się w niebie? Czy może jako kaznodzieję, który wali w ambonę i krzyczy na ludzi? Bóg w niczym nie przypomina tych stereotypów. On istnieje naprawdę. On żyje. Zna twoje imię i kocha ciebie!
Każdego dnia możesz usłyszeć, co On chce ci powiedzieć o twoich problemach, twoich przyjaciołach i decyzjach, które musisz podjąć. Możesz Go usłyszeć przez Jego słowo. Książka ta przekazuje Słowo Boże wyrażone codziennym językiem. Odnajdziesz w niej słowa nadziei, zachęty, porady i miłości. Jest ona dla każdego szansą na zbliżenie się do Boga.Szukasz spotkań z ludźmi, którzy autentycznie doświadczyli obecności Jezusa w swoim życiu i mówią o tym głośno i otwarcie – i przy nich ty też możesz zadawać Bogu i sobie wszelkie pytania, jakie cię trapią – sięgnij po książki Angelo Comastri:

Gdzie jest twój Bóg? Historie nawróceń XX wieku

Autor: Angelo Comastri
Wyd.: Promic
Ilość stron: 144
Opis: G. Bernanos pisał: „nawróceni są kłopotliwi!”, zwłaszcza ci, o których staje się głośno. Z jednej strony pokazują nam, naszą „małą wiarę”, z drugiej zaś wywołują wstrząs, intrygują, ale też zachwycają i pociągają swoim autentycznym entuzjazmem. To niezastąpieni świadkowie wiary, którzy przeżywszy – często zaskakujące dla nich samych – spotkanie z Chrystusem, nie potrafią już żyć tak jak dawniej i nie mówić o swoim doświadczeniu Boga.

Gwiazdy świecą w ciemności. Historie nawróceń XX wieku

Autor: Angelo Comastri
Wyd.: Promic
Ilość stron: 176
Opis: Abp Angelo Comastri powraca do tematu słynnych nawróceń XX wieku i w drugim po Gdzie jest twój Bóg? tomie opisuje historie m.in. Karola de Foucauld, Paolo Takashi Nagayi, zabójcy św. Marii Goretti Alessandro Serenelli’ego, Benedetty Bianchi Porro, której nieuleczalna choroba pokrzyżowała życiowe plany oraz Alessandry di Rudini pochodzącej z arystokratycznej rodziny sycylijskiej, która po młodości pełnej romansów i skandali, w wieku 35 lat wstąpiła do Karmelu w Paray le Monial.
„Zebrałem kolejne historie nawróceń: by dziękować Bogu, za cierpliwość, z jaką ściga tych, co są daleko i tych, co są blisko, aby przytulić ich do serca w uścisku przebaczenia, którego wszyscy potrzebujemy: bardziej niż chleba!” (Autor)Słyszysz głos Jezusa przemawiający do ciebie z kart Biblii, odnajdujesz go tak namacalnie blisko na kartach ewangelii. Dzięki tej książce możesz przeżyć spotkanie z bohaterami Nowego Testamentu na zupełnie innej płaszczyźnie, wchodząc w ich sposób myślenia, postrzegania. To jest też świetna propozycja na czas modlitwy osobistej, na spotkania lub rekolekcje:

Effata! Otwórz się!

Autor: Flores Jose H. Prado, Chineze Angela M.
Wyd.: Jedność
Ilość stron: 264
Opis: Aby otworzyć zamek, potrzebujemy klucza. Dla otwarcia skarbca, konieczny jest szyfr. Czym jednak otworzyć zamknięte ludzkie serce? W jaki sposób wyrwać osobę samotną z izolacji? Jak to zrobić, aby nie pogwałcić jej godności i wolności? Jak pomóc człowiekowi, który sam podciął skrzydła komunikacji ze światem, z innymi i z Bogiem? Autorzy są głęboko przekonani, że może to uczynić Jezus Chrystus. Dlatego używają wyjątkowego klucza: słowa Bożego. Poprzez stronice tej książki pragną być tymi, którzy doprowadzą każdego czytelnika na spotkanie z Jezusem Mesjaszem, aby On po raz kolejny wypowiedział to pełne mocy słowo, zdolne przemienić życie: Effata! Otwórz się!Czy czytałeś „Kod da Vinci”? Masz wątpliwości, zastanawiasz się, czy to, co zostało tam opisane jest prawdą? Przeczytaj:

W poszukiwaniu odpowiedzi. Kod Leonarda Da Vinci

Autor: Josh McDowell
Tłumaczenie: Ewa Czerwińska
Wyd.: Księgarnia Archidiecezjalna
Opis: Gdzie kończą się fakty, a rozpoczyna fikcja? Błyskotliwa mieszanka faktów i fikcji w pasjonującej opowieści „Kod Leonarda da Vinci” budzi poważne pytania o początki chrześcijaństwa i prawdy, które ono głosi. Wiele osób po przeczytaniu książki albo obejrzeniu filmu jest zaszokowanych tym, czego się dowiedzieli i zastanawia się, co jest prawdą, a co nie.
– Czy Maria Magdalena naprawdę była żoną Jezusa Chrystusa i matką jego dziecka?
– Czy Kościół zataił prawdę i sfabrykował roszczenie Jezusa do boskości?
– Czy Biblia, jaka mamy teraz, jest naprawdę ścisła i autentyczna?
– Czy Jezus naprawdę powstał z martwych?
Tymi i innymi pytaniami postawionymi w książce Dana Browna zajmuje sie w tej pracy znany autor Josh McDowell. Czerpiąc z mnóstwa źródeł historycznych, McDowell umiejętnie oddziela fakty od fałszu i przedstawia bezsporne prawdy, na których czytelnicy mogą polegać.Jeśli w umacnianiu twojej wiary pomagają ci świadectwa innych ludzi, koniecznie sięgnij po:

Powiedziała: yes. Od satanizmu do śmierci za wiarę

Autor: Bernall Misty
Wyd.: eSPe
Ilość stron: 180
Opis: Książka, która zmieniła życie milionów rodzin – powinni ją przeczytać wszyscy: nastolatki, ich rodzice i wychowawcy!
Trudno wyobrazić sobie książkę, która w równie prosty i przekonujący sposób podpowiada Czytelnikom, jak przezwyciężać konflikty w rodzinie. Ta książka nie jest słodka i nie ma nic wspólnego z kaznodziejstwem, charakterystycznym dla tak zwanej literatury inspirującej. Jest ,,głęboką opowieścią o człowieku, którą powinni przeczytać wszyscy rodzice i wszystkie nastolatki”.
New York Post
Wydaje się nam, że męczennicy to postacie przedstawiane na witrażach, a nie nastolatki z plecaczkiem na ramieniu, martwiące się o swoją wagę i końcowe egzaminy. Opowieść o Cassie to tajemnicza historia, opowiadanie o dziewczynie zatracającej się w złym towarzystwie, w narkotykach, czarach i wszelkich ciemnych sprawach, jakimi zajmują się zbuntowani nastolatkowie.
TimeJeśli jeszcze nie doświadczyłeś mocy, z jaką osłania nas Bóg, i może nie zastanawiałeś się, jak włączona jest w naszą egzystencję opieka aniołów i ich walka z mocami ciemności, przeczytaj historię współczesnych chrześcijan:

Władcy ciemności

Autor: Frank E. Peretti
Tłumaczenie: Aleksandra Czwojdrak
Wyd.: Oficyna Wydawnicza Vocatio
Ilość stron: 383
Opis wydawniczy: Małe, niepozorne miasteczko uniwersyteckie staje się celem wysłanników szatana. W mieście mają miejsce różne dziwne sytuacje, sprawiedliwość staje się tylko słowem. Duchowa mafia stopniowo przejmuje władzę nad Ashton. Ludzie którzy próbują przeszkodzić w osiągnięciu celu mafii w tajemniczy sposób znikają z miasta. Mieszkańcy bardziej podatni na manipulacje, stają się narzędziami w rękach szatana, który sprytnie wnika do ich podświadomości za pomocą niewinnie wyglądających przewodników duchowych… Szatan jest już pewien swojego zwycięstwa. Prawie całe miasto należy do niego. Czy modlitwa garstki wierzących może jeszcze coś zmienić?

oraz:

Synowie buntu

Autor: Frank E. Peretti
Tłumaczenie: Aleksandra Czwojrak
Wyd.: Oficyna Wydawnicza Vocatio
Ilość stron: 432
Opis: Synowie buntu to kontynuacja Władców ciemności, kolejny bestseller Franka E. Peretti’ego. ,,To mogło zdarzyć się wszędzie. Bacon’s Corner nie jest żadnym nadzwyczajnym miejscem – jedno z wielu rolniczych miasteczek na dalekiej prowincji, maleńkie kółeczko na mapie samochodowej Amerykańskiego Stowarzyszenia Automobilistów. A jednak zaczęło się właśnie w Bacon’s Corner.”
To książka o dwóch światach: postrzegalnym oraz niematerialnym, które się wzajemnie przenikają i uczestniczą w walce dobra ze złem.Wieczór z Panem Bogiem

praca zbiorowa
Wyd.: św. Pawła
Opis: Wieczór z Panem Bogiem zawiera wersety biblijne, inspirujące historie, podnoszące na duchu cytaty… Każde z tych jasnych i krótkich rozważań pomoże Ci zwolnić tempo codziennego życia i skupić się na czterech podstawowych sprawach, które warunkują osiągnięcie w nim prawdziwego sukcesu: na Twojej relacji z Bogiem, Twoich relacjach z rodziną, codziennej lekturze Pisma Świętego oraz chwili poświęconej duchowemu, fizycznemu i psychicznemu odrodzeniu.

Śniadanie z Panem Bogiem

zbiorowa
Wyd.: św. Pawła
Opis: Śniadanie z Panem Bogiem daje możliwość rozpoczęcia każdego dnia w sposób właściwy. Na każdej stronie znajdziesz radość oczyszczenia, wyzwania, wskazówki oraz wytchnienie. Pożywne śniadanie rano jest niezbędne, ale należy też pamiętać o strawie duchowej. Rozpocznij swój dzień silną podbudową duchową, jaką niesie Śniadanie z Panem Bogiem.Uważasz, że wiesz już wszystko o Cudownym Medaliku i św. Katarzynie? Ta książka może cię zaskoczyć. Ks. Waldemar Rakocy przez lata studiował życie siostry Katarzyny, dotarł do samych źródeł, aby na nowo, we właściwy dla siebie ciekawy sposób, objaśnić tajemnicę Cudownego Madelika.

Święta Katarzyna Laboure i Cudowny Medalik

Autor: ks. Waldemar Rakocy CM
Wyd. św. Pawła
Opis: Czy niepokalane poczęcie Maryi zapewniało jej za ziemskiego życia poznanie zbawczego zamysłu Boga i chroniło przed śmiercią i jej skutkami? Czy szatan może zwodzić ludzi, przybierając postać Najświętszej Panny? Czy o tzw. tajemnicach fatimskich Maryja mówiła już wcześniej? No i wreszcie czy o Matce Bożej można mówić, że jest wszechpośredniczką łask Bożych? Ksiądz Waldemar Rakocy w swojej książce udziela nam odpowiedzi na te i podobne pytania opierając się na objawieniach maryjnych, jakie miały miejsce w 1830 roku w kaplicy Sióstr Miłosierdzia w Paryżu, które bardziej znane i łączone jest z Cudownym Medalikiem.

Rozmowy z Pawłem z Tarsu. O Bogu i człowieku

Autor: ks. Waldemar Rakocy CM
Wyd. św. Pawła
Opis: Oddana do rąk czytelników publikacja stanowi jedyne w swym rodzaju dzieło. W formie dialogów z Apostołem Pawłem autor przybliża jego życie i myśl, które w znaczący sposób wpłynęły na kształt chrześcijaństwa. Bez św. Pawła miałoby ono dziś inne oblicze. W rozmowie z Apostołem dochodzą do głosu radości i zmagania pierwszych chrześcijan, które są aktualne również w naszych czasach. Jest zatem mowa o tym, w co wierzymy, czy wierzymy poprawnie, i dlaczego? W dialogach można znaleźć odpowiedzi na wiele problemów dręczących dzisiejszego człowieka. I jak to bywa w życiu, każdy znajdzie tam słodkie i cierpkie owoce, czyli coś dla siebie i przeciw sobie. Dopóki nie zakosztujesz, nie będziesz wiedział, jak smakują…Ksiądz Jan Twardowski, poeta, kaznodzieja, człowiek wiary, pisał: Cenię wielką teologię, ale moja wiara jest bardzo prosta: jest pokładaniem nadziei w Jezusie Chrystusie. Wiem, że On jest tym jedynym, który nie zawiedzie.
Chrystus uratował nas od rozpaczy, ukazał sens naszemu życiu, śmierci, miłości. Tę radosną nowinę dobrze jest przekazywać w dzisiejszym zagubionym świecie.

Taka jest moja wiara

Autor: ks. Jan Twardowski
Wyd. Bernardinum
Opis: Rozważania Taka jest moja wiara miejscami mają osobisty charakter. Są wyznaniem poety i kaznodziei, dla którego wiara w Boga i Bogu była istotą życia. Są także przekazem żywej wiary w świetle rozważanych fragmentów Ewangelii. Przynoszą refleksje skupione wokół dwóch kluczowych pytań: Czym jest wiara? Kim Jezus jest dla mnie?Recenzje są tworzone przy pomocy wszystkich członków JMV, sióstr, księży i animatorów. Jeśli trafiliście ostatnio na jakąś ciekawą pozycję, zachęcamy do podzielenia się z innymi (mile widziane są także wasze własne przemyślenia w związku z lekturą, słowa zachęty). Propozycje możecie przesyłać na adres mailowy.