Filmy

Film o niezwykłej kobiecie, która w czasie II wojny światowej uratowała ok. 2,5 tys. dzieci, przemycając je z getta i umieszczając w przybranych rodzinach, domach dziecka i w domach sióstr katolickich.

Dzieci Ireny SendlerowejDzieci Ireny Sendlerowej

Reżyseria: John Kent Harrison
Obsada: Anna Paquin, Marcia Gay Harden, Maja Ostaszewska, Krzysztof Pieczyński, Danuta Stenka, Paul Freeman,
Opis: Historia Ireny Sendler, która była częścią polskiego podziemia w czasie II wojny światowej i została aresztowana przez nazistów za przemycenie z warszawskiego getta prawie 2,5 tys. żydowskich dzieci.
Film dokumentalny o Janie Pawle II, powstały z okazji ogłoszenia Polaka błogosławionym. Benedykt XVI powiedział o nim: „uwypukla dwie ważne cechy życia i pontyfikatu polskiego papieża: modlitwę i zapał misyjny”. W krótkim przemówieniu po pokazie papież wyraził przekonanie, że dokument stanowi ważny wkład w czasie oczekiwania na beatyfikację Jana Pawła II.

Jan Paweł II. Szukałem WasJan Paweł II

Reżyseria: Jarosław Szmidt
Obsada: Krzysztof Ziemiec (narrator)
Opis: „Jan Paweł II. Szukałem Was…” to pełnometrażowy film dokumentalny o życiu i przesłaniu, jakie pozostawił po sobie Jan Paweł II. Film ukazuje jego wyjątkowe miejsce w historii kościoła i świata oraz to, jak jego niezwykła osobowość, naturalność, otwartość i poczucie humoru łączyły ludzi na wszystkich kontynentach, niezależnie od ich statusu społecznego, wieku, wyznawanych wartości czy religii.
„Jan Paweł II. Szukałem Was…” nie jest ani biografią, ani kolejną kronikarską opowieścią zachowaną w stylistyce reportażu telewizyjnego, lecz dynamicznym, nowoczesnym filmem posiadającym wszelkie walory artystyczne, na jakie czeka współczesny widz.”
Niezwykła historia jednego dnia, który zmienił życie niejednej osoby. Bardzo wzruszający, prawdziwy film, z głębokim przesłaniem. Naprawdę warto obejrzeć.

Bella Bella

Reżyseria: Alejandro Gomez Monteverde
Obsada: Ramon Rodriguez, Manny Perez Manny Perez, Tammy Blanchard
Opis: Życie młodej kelnerki zmienia się całkowicie w chwili, gdy dowiaduje się, że jest w ciąży. Zwolniona z pracy, pozostawiona samej sobie próbuje stawić czoła nowej sytuacji. Z pomocą przychodzi jej kolega z pracy, którego obecność staje się początkiem czegoś nowego…
Film z 2010r., oparty na faktach. Przejmujący, a jednocześnie wciąż skromny. Nie jest to film antyislamski – wręcz przeciwnie, promuje wzajemny szacunek, miłość i odwagę. Warto zobaczyć.

Ludzie BogaLudzie Boga

Reżyseria: XavierBeauvois
Obsada: Lambert Wilson, Michael Lonsdale, Philippe Laudenbach, Olivier Rabourdin
Opis: Lata 90., w górach Maghrebu znajduje się klasztor cystersów. Ośmiu francuskich mnichów żyje pośród ludności muzułmańskiej. Gdy fundamentaliści islamscy mordują grupę zagranicznych pracowników, region ogarniają zamieszki i związany z nimi niepokój. Wojsko proponuje zakonnikom ochronę i opuszczenie miejsca zagrażającego ich życiu. Jednak mnisi bez względu na rosnące wokół nich niebezpieczeństwo, decydują się zostać. Niedługo potem otrzymują od terrorystów ostrzeżenie… Film jest zainspirowany wydarzeniami, które miały miejsce w Tibhirine w Algierii, między 1993 a 1996 rokiem.

Ten film wciąga od pierwszych chwil. To historia i o romantycznej miłości, i trochę o rycerskim honorze, a także o zemście. Ale przede wszystkim o niesamowitej sile przebaczenia – o tym, jak potrafi ono zmieniać nie tylko nasze serca, lecz także ludzi wokół nas.

Historia świętej RityRita

Reżyseria: Giorcio Capitani
Obsada: Vittoria Belvedere, Martin Crewes, Adriano Pappalardo, Dietrich Holunderbaumer, Sandro Giordano
Opis: Film o życiu Rity Lotti bardziej znanej jako święta Rita z Cascia. W swoim życiu była ona wzorową córką, ukochaną żoną, dobrą matką, a także pobożną zakonnicą. Jako młoda kobieta, Rita poznaje dzielnego i przystojnego rycerza Paolo Manciniego, w którym zakochuje się a następnie wychodzi za niego za mąż. Niedługo potem rodzą się im bliźnięta. Początkowe szczęście nie trwa jednak długo…Kto nigdy nie żył…Kto nigdy nie żył

Reżyseria: Andrzej Seweryn
Obsada: Michał Żebrowski, Robert Janowski, Andrzej Żarnecki, Wojciech Mecwaldowski, Mateusz Banasiuk
Opis: Młody, charyzmatyczny ksiądz Jan na co dzień pomaga uzależnionej młodzieży. Metody jakie stosuje w swojej pracy duszpasterskiej i fakt, że jest bardzo zżyty ze środowiskiem narkomanów, nie odpowiadają jego przełożonym. Dlatego kiedy otrzymuje polecenie podjęcia studiów w Rzymie, jest pewien, że to próba oddzielenia go od wiernych. Badania krwi jednak wykazały, że Jan jest nosicielem wirusa HIV. Wiadomość ta całkowicie odmienia jego życie…